BBP Lideri Destici'den Hak Mağdurlarına Destek!

''MAÇ İÇİNDE KURAL DEĞİŞTİRİLMEZ''

Fox Tv ekranlarında İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda ''Biz başından beri destekliyoruz. Bunun bir hak mağduriyeti olduğunu düşünüyorum. Mutlaka 1999'dan önce devletle adeta bir mukavele yapılmış ve denmiş ki; şu kadar sene çalıştıktan sonra emekli olacaksın. Dolayısıyla ben maçın içinde kural değiştirilmesini bir haksızlık olarak görüyorum. Daha önce de ifade ettim. Sayın Cumhurbaşkanına verilen bilgiler konusunda şüphelerim var. Ben maaliyetin o kadar yüksek olmadığını biliyorum. Bizim hesaplarımızda... Pandemi süreci tabiki farklı bir süreç ama bu süreçten sonra Türkiye normalleştiğinde mutlaka EYT'lilerin gündeme alınıp kazanılmış haklarının verilmesinin sonuna kadar yanındayız.'' ifadelerini kullanarak Emeklilikte Yaşa Takılanların yanlarında olduğunu vurguladı. 

''ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİMİZ BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞIYOR''

Birçok zorluk ile mücadele ederek yıllardır çok düşük ücret ve sosyal koşullarda eğitim veren Ücretli Öğretmenlerle ilgili de konuşan Destici ''Ben de bir öğretmen ve eğitimci olarak şunu söylemek istiyorum. Özellikle ücretli öğretmenlerimiz büyük mağduriyet yaşıyor. Biz asgari ücreti konuşuyoruz değil mi? 2.400 TL rakamı az diyoruz. Ücretli öğretmenler Bin yüz TL'ye çalışıyor. Sosyal hakları çok eksik. Bir gelecek garantileri yok. Bu öğretmenlerimizi mutlaka ya kadroya alacağız. Ya vekil öğretmen gibi bir statü getireceğiz, ya da bu ücretlerini artırmamız lazım. En azından normal bir öğretmen maaşına yakın bir ücrete kavuşturmamız lazım.'' şeklinde konuşarak ücretli öğretmenlerin mağduriyetlerini de gündeme getirdi. 

''PİKTES ÖĞRETMENLERİMİZİN KADRO SORUNU ÇÖZÜLMELİ''

Suriye'den gelen öğrencilere Türkçe başta olmak üzere eğitim veren ve Milli bir görev icra eden Piktes Öğretmenleri'nin kadro talepleri olduğunu da belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici '' Suriye'den gelen mülteci çocuklarını eğiten Piktes Öğretmenlerimiz var. Bunlar da iyice tecrübe edindiler. Sayıları da 4 bin civarında. Yine bu öğretmenlerimizin de bize göre kadro probleminin çözülmesi lazım.'' ifadelerini kullanarak Piktes öğretmenlerinin de sesi oldu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol