Büyük Birlik Partisi Divan Toplantısı Yapıldı; İşte Konu ve Kararlar...

Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına hassasiyet gösterilerek gerçekleştirilen divan kurulu toplantısı sonrası toplantı konuları ve alınan kararlarla ilgili yapılan açıklama şöyle;

Büyük Birlik Partisi (BBP) Başkanlık Divanı Olağan Toplantısı, Partimizin Genel Merkezinde, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici başkanlığında, Başkanlık Divanı üyelerinin tamamının katılımı ile yapıldı.


Başkanlık Divanı Olağan Toplantısında gündeme alınıp görüşülen konuların, camiamız ve kamuoyuyla paylaşılmasına karar verildi.
 
1- Türkiye ve Dünya’da devam eden COVIT-19 virüs salgını ile ilgili gelişmeler ve gelinen son durum değerlendirildi.


 2- Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından, terör örgütü PKK'ya yönelik Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan Operasyonlarına Partimizin ve camiamızın tam desteği güçlü bir şekilde vurgulandı.


3- Suriye ve Libya’da yaşanan gelişmeler ele alınırken, Devletin ve Hükümetin almış olduğu tüm kararların yanında olunduğu bir kez daha belirtildi.


4- Türkiye’nin gündeminde olan Siyasi Partiler Yasası ve Seçim kanununda  yapılması planlanan değişiklerle ilgili teklifler ve görüşmeler değerlendirildi. 


5- Daha önce divan üyeleri arasından oluşturulan “Ekonomik Kurul”  tarafından hazırlanan "Dünya ve Türkiye’deki ekonomik gelişmeler"  ile ilgili raporun sunumu gerçekleştirildi.


6- Yine ülkemizin gündeminde olan Barolar ve diğer meslek kuruluşlarıyla ilgili kanun değişiklikleri ile ilgili hususlar değerlendirildi.


7- Son Baharda yapılması planlanan Olağan Büyük Kurultay hazırlıkları gözden geçirildi.


8- Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde olan diğer konular istişare edildi.


9- Ayrıca 03 / 07 / 2020 Cumartesi günü Ankara'da MKYK ve il Başkanları toplantısı yapılması kararlaştırıldı.

Divan toplantımızda gündeme alınan bazı hususlarla ilgili değerlendirmeler ve alınan kararların detayı ile ilgili Partimizin görüşleri, önümüzdeki günlerde daha geniş bir şekilde sırası ve yeri geldikçe açıklanacaktır.


Hayırlara vesile olması dileğiyle tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol