Mustafa Destici'den Dikkat Çeken ''Millet İttifakı ve HDP'' Açıklaması

Sosyal Paylaşım sitesi Twitter üzerinden gündeme dair açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi Lideri Mustafa Destici darbe söylentileri, Sevda Noyan'ın açıklamaları, sosyal medya ve Millet İttifakı-HDP tartışmaları başta olmak üzere önemli açıklamalarda bulundu. 

''MİLLİ İRADE'DEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ''

Darbe söylentilerine karşı her zaman demokrasinin yanında yer aldıklarını vurgulayan BBP Lideri; ''Büyük Birlik Partisi olarak; dün olduğu gibi bugün de kimden,nasıl,hangi yolla ve kime karşı yapılmış olmasına bakmadan darbelerin ya da"gezi" benzeri ayaklanmaların karşısında olacağımızı, yarınlarda da milli irade, demokrasi ve hukuk temelinden zerre taviz vermeyeceğimizi... Türkiye de darbeler döneminin kapandığını, Türkiye tarihinde, demokratik ortama yapılan her türlü müdahale ve darbelerin hiçbir probleme çözüm olmadığı gibi bilakis ülkemizi geriye götürdüğünü... Darbe ve benzeri söylemlerle, başka hesaplar içerisinde olan, iç ve dış mihraklara, mesaj vermek isteyenlere de hiçbir şart altında müsaade etmeyeceğimizi, bir kez daha kesin bir dille ifade ediyorum.'' ifadeleriyle darbe söylentilerine karşı bir kez daha sert çıktı. 

''RTÜK GÖREVİNİ YAPMALI''

Geçtiğimiz günlerde başta Sevda Noyan olmak üzere bazı kişilerin televizyon ekranlarında maksadını aşan ve büyük tepki toplayan sözleriyle ilgili de üstü kapalı konuşan Destici ''Hiç kimse unutmamalıdır: Suçla ve suçlularla mücadele, yargılama ve cezalandırma yetkisi hukuka ve devlete aittir. Vatandaşların, kim olursa olsun, münferiden silahlanarak kendince "suçlu” ve “potansiyel darbeci” avına çıkmaları üzerinden bir söylemle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” (TCK 216) suçunu işlemelerinin görmezden gelinmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu tip yayınlarla ilgili RTÜK, meczup söylemlerle ilgili de adli kurumlar görevlerini yapmalı, sebebi ister “cehalet”, ister “planlı bir provokasyon olsun”, milletimizi ayrışmaya ve çatışmaya yöneltmeye çalışan söz ve davranışlara fırsat verilmemelidir.'' şeklinde konuşarak RTÜK'ü göreve çağırdı. 

''SOSYAL MEDYA KONUSUNDA YASAL DÜZENLEME ŞART''

Sosyal paylaşım siteleri ve internet yayıncılığında ki hakaret, tehdit ve kara propaganda içerikleriyle ilgili de yasal düzenlemenin şart olduğunu vurgulayan Destici "Darbe”ve"iç savaş” çığırtkanlığı yapan bazı CHP yöneticilerinin düğmeye basılmışçasına peşi sıra demeçler vermesi,bazı satılmış kalemlerce de bunları destekler, tehditkâr yazılar yazılması normal görülemez,üstü kapatılamaz,asla müsamaha gösterilemez bir hayalin ayak sesleridir. Bu bir vahamettir ve suçtur. Gereği hem mensubu oldukları parti hem de hukuk tarafından savsaklanmadan ve geciktirilmeden yapılmalıdır. Ayrıca internet yayıncılığı ve sosyal medya üzerinden yapılan devlet-millet düşmanlığı, kara propaganda, yalan, iftira ve suç teşkil eden yayınlar ve paylaşımlarla ilgili ayrıntılı, esaslı ve kapsamlı bir yasal düzenlemenin yapılması da artık şart olmuştur. İster “siyasi parti”, ister “sivil toplum örgütü”, ister gazete, dergi ya da televizyon kanalı şeklinde “medya kuruluşu” maskesi taksın; teröre hizmet eden, teröristi öven her organizasyon bizim için terörün parçası, destekçisi ve suç ortağı olmuştur ve olmaya devam edecektir.'' konuyla ilgili biran evvel adım atılması gerektiğini savundu. 

''MİLLET İTTİFAKI HDP İLE İŞBİRLİĞİ YAPMIŞTIR''

Son günlerde bazı HDP'li isimler tarafından ortaya atılan ittifak iddialarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan BBP Genel Başkanı Destici ''24 Haziran 2018’de yapılan Genel Seçimlerde, Cumhur İttifakı’nda yer almamızın sebepleri içinde en önemli belirleyicilerden biri, ittifakları oluşturan siyasi partilerin teröre, terör örgütlerine ve onların özellikle siyasi uzantılarına bakış açıları olmuştur. HDP tarafından dile getirilen, Millet İttifakı’nı oluşturan partilerle genel seçimlerde örtülü, yerel seçimlerde, bazı seçim çevrelerinde aleni işbirliği, bizim açımızdan,-herhangi bir tereddüt ve şüphe yaşamamamıza rağmen- durduğumuz noktanın doğruluğunun sağlaması olmuştur. Millet İttifakını oluşturan partilerin pragmatizmin sınırlarını aşacak derecedeki çıkar düşkünlüğü,"başarı gelsin de nasıl gelirse gelsin"iktidar değişsin de nasıl değişirse değişsin anlayışı, PKKnın siyasi organizasyonunu kendi deyimleriyle kilit parti haline konumlandırmıştır. Bugün inkâr etseler de şu bir gerçek ki; Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin üçü de yerel seçimlerde HDP ile işbirliği yapmıştır. Birisi İstanbul, Ankara başta olmak üzere pek çok seçim çevresinde, birisi örneğin Şanlıurfa'da diğeri de misal Siirt Pervari'de. Ayrıca bu partilerin sözcülerinin ağzından seçim dönemlerinde HDP, PKK'nın uzantısıdır lafı hiç duyulmamıştı. Bugün samimi olarak söylüyorlarsa bu da mühim ve değerlidir. Ve biz bundan memnuniyet duyarız. Bu ifadeleri İnşallah kalıcı olur ve gelecek seçimlerde farklılaşmaz. Terörle mücadele, dağdaki teröristle mücadeleyle sınırlı kaldığı sürece asla neticeye ulaşamaz. Millet İttifakı’nı oluşturan partiler ve bu partilere oy veren vatandaşlarımıza bu konuda büyük sorumluluklar düştüğüne ve bu konu üzerinde tekrar düşünmeleri gerektiğine inanıyorum.'' diyerek HDP'ye karşı topyekün bir tavır alınması gerektiğini belirtti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol